Yönetim


Aykut PEKMEZ
Vali

1971 Yılında Bursa’nın Gemlik ilçesinde doğdu. Vali Aykut Pekmez Evli olup, bir kız çocuğu babasıdır.

        İlkokulu ve ortaokulu Gemlik’te tamamladı. 1988 yılında İstanbul Maliye Meslek Lisesinden, 1992 yılında Marmara Üniversitesi İ.İ.B.Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.        

        1994 yılında Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. 3 yılık kaymakam adaylığı dönemini başarıyla bitirdikten sonra 1997 yılında Bilecik İli Yenipazar ilçesinde ilk kaymakamlık görevine başladı. Daha sonra sırasıyla Muş-Korkut, Çanakkale- Bozcaada, Sivas-Zara, Manisa-Kırkağaç, Giresun-Görele ilçelerinde görev yapmıştır. 04 Eylül 2012 tarihinden itibaren Akçakoca Kaymakamı olarak görev yaptı. Aykut Pekmez 2015 yılının Haziran ayında Vali yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.

        01.06.2016 Valiler kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı iken Aksaray Valisi olmuştur.

 



                                                                                                                              





Cüneyt ALKAN
İl Müdürü

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt ALKAN ; 1974 Yılında Mardin'in Ömerli ilçesinde doğdu. Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesinden 1996 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Muş'ta öğretmen olarak göreve başladı.
8 yıl Muş'ta, 6 yıl Kahramanmaraş'ta 4 yıl da Kayseri'de öğretmen olarak görev yaptı. 

Alkan, 10 Şubat 2014 tarihinden itibaren Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirildi.

Cüneyt Alkan evli ve iki çocuk babasıdır.