YönetimAli MANTI
Vali

     02.01.1964 yılı Çorum-Alaca doğumlu olan İlimiz Valisi ilk, orta ve lise öğrenimini Alaca’da tamamlamış olup, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

     1990 yılında Tokat Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır. Sırasıyla Amasya Göynücek, Trabzon Şalpazarı, Kayseri Akkışla’da Kaymakam Vekilliği, Yozgat Yenifakılı-Şefaatli, Artvin Ardanuç ve Kastamonu Çatalzeytin, Balıkesir Bandırma'da Kaymakamlık, Sivas, Amasya, Kayseri illerinde Vali Yardımcılığı ve Ankara Mamak Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

     Bingöl Valisi iken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İlimize Vali olarak atanan Ali MANTI, 05/11/2018 tarihinde İlimizdeki görevine başlamıştır.

     Evli ve 3 çocuk babasıdır.

                                                                                                                                                                               

Aslan YILDIZ
İl Müdürü

     1 Temmuz 1977 Çorum doğumlu olan YILDIZ, 1999 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Ankara'da 10 yıl Beden Eğitimi öğretmenliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ve Milli Takımlarda judo antrenörü olarak görev yaptı. Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi üyesi çocukları topluma kazandırma projesi kapsamında sokakta çalışan çocuklar üzerinde yaptığı çalışmalar sonunda binlerce çocuğu topluma ve Türk sporuna kazandırdı.

    25 Aralık 2013 tarihinde Ankara’nın Ayaş İlçesine İlçe Müdürü olarak atandı. 19 Kasım 2014 tarihinde Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak atandı. 05.06.2015 tarihinde de Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapan Yıldız, 13.01.2020 tarihinde Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görevine başladı.

     İl Müdürü YILDIZ evli olup Yusuf, Mücahit ve Fatih adlarında 3 çocuk babasıdır.