Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Para Badmintonda Dünya dereceleri elde eden sporcumuz Halime Yıldız ile bir araya geldi.

Vali Kumbuzoğlu, ilimizin gurur kaynaklarından biri haline gelen sporcu ve antrenörünü Valilik makamında kabul etti. İl Müdürümüz Aslan Yıldız’ın da hazır bulunduğu kabulde sporcuyu başarısından dolayı tebrik etti.

2-6 Ekim 2023 tarihleri arasında Avusturalya’da 22 ülkeden 253 sporcunun katılımıyla düzenlenen Uluslararası Batminton Turnuvasında kadınlar kategorisinde 2. olarak Gümüş Madalya, Mix kategorisinde 3. Olarak Bronz Madalya kazanan yine 7-12 Kasım 2023 tarihleri arasında 22 ülkeden 250 sporcunun katılımıyla Tokyo’da düzenlenen Hulic Daihatsu Japonya Para Batminton Uluslararası turnuvada 3. olarak Bronz Madalya kazanan sporcu Halime Yıldız ile bir süre sohbet eden Vali  Kumbuzoğlu başarılı sporcunun elde ettiği Dünya dereceleri için duyduğu gururu ifade ederek, başarılarının Aksaray'ın spor potansiyelini daha da güçlendirdiğini belirtti.

Vali Kumbuzoğlu, "Sizin gibi başarılı sporcuların Aksaray'ı ulusal ve uluslararası alanda temsil etmesi bizi gururlandırıyor. Bu başarılar, gençlerimize ve tüm sporseverlere ilham kaynağı oluyor. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Sporcu ise Vali Kumbuzoğlu'na desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Aksaray'ı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğini belirtti.