DAĞCILARIMIZ AYDOS DAĞINDAYDI

Ereğli dağcılık kulübü(ERDAK) tarafından 7.'si düzenlenen Aydos dağı şenliği ilimiz dağcılarının da katılımıyla Kıkrakpınarı yaylasında gerçekleştirildi.

23 MAYIS 2017 / Aksaray GHSİM/M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

İlimizden aralarında Dağcılık İl Temsilcisi İsmail DEMİREZEN ve Hasdak kulübü sporcularından oluşan 27 kişilik bir ekiple katılırken, Türkiye genelinde 18 Dağcılık kulübünden 162 sporcunun katılım gösterdi.

Kıkrapınarı yaylası tırmanışında yer alan dağcılık il temsilcimiz İsmail Demirezen yaptığı açıklamada, “Ereğli de yapılan resmi törenin ardından Kıkrakpınarı yaylasına gelerek kamp kurduk. Soğuk bir gecenin ardından 03.00 da başlayan zirve tırmanışımız zaman zaman şiddetli esen rüzgâr ile birlikte rota üzerindeki kısa kar geçişlerinin ardın 10.30 da zirveye ulaştık. Zirvede yapılan töreninin ardından inişe geçtik ve saat 13.00 da Kıkrakpınarı kamp alanına ulaştık.

İlimizden katılan 4’ü bayan 23 dağcının zirve yaptığı faaliyette ERDAK kulübü yetkilileri tırmanışa katılan en büyük sporcu grubu olmamız ve komşu ilimize şenliğe yaptığımız katılım ve katkılardan dolayı bizlere teşekkür etmişlerdir” dedi.