DÜNYA MASA TENİSİ GÜNÜ

6 Nisan Dünya Masa Tenisi Günü nedeniyle Aksaray Efor AVM’de masa tenisi turnuvası düzenlendi.

3 NİSAN 2017 / Aksaray GHSİM/M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu tarafından “Dünya Herkes İçin Masa Tenisi Günü” olarak ilan edilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen 6 Nisan Dünya Masa Tenisi günü etkinlikleri çerçevesinde EFOR alışveriş merkezinde düzenlenen masa tenisi turnuvasına 8’i bayan olmak üzere 45 kişi katıldı.

İlk tur elemesinden sonra grup müsabakaları şeklinde devam eden müsabakalarda dereceye girenlere kupa ve madalya verildi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusal hakem İsmail Demirezen “3 yıldır ülkemizde de kutlanmaya başlayan Dünya Masa Tenisi gününde AVM de yaptığımız etkinlikle masa tenisini tanıtmak sevdirmek amacıyla halka açık alanlarda etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu sayede özellikle ailelere ulaşarak küçük yaşlar da sporcularla performans sporcularını tespit ederek ilimizi Türkiye şampiyonasında başarıyla temsil etmeye çalışacağız bu amaçla müsabakaların düzenlenmesinde yardımlarını esirgemeyen EFOR avm yöneticilerine ve Aksaray Gençlik Hizmetleri spor il müdürlüğü yetkili ve çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.