Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün 2016-2017 Eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetleri programında yer alan küçükler-yıldızlar ve gençler kız-erkek kros ilçe birinciliği yarışları Ortaköy’de yapıldı.
Ortaköy ilçe kros parkurunda yapılan yarışlara 5 okuldan 90 sporcu katıldı. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı görüntülere sahne olan yarışlarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.
Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara Ortaköy ilçe kaymakamı Mustafa Can, ilçe emniyet müdürü Erol Dağdelen, ilçe milli eğitim müdür vekili Mesut Akıntı ve Gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürümüz İbrahim Sonkur tarafından kupa ve madalyalar verildi.
Dereceye giren sporcular ve okullar şöyle;
KÜÇÜK KIZLAR
1- Meryem Çakmak Çatin Ortaokulu
2- Nazife Eylül Koç Çatin Ortaokulu
3- Melike Açıkgöz Osman Apaçık Ortaokulu
4- Rukiye Alkaç Çatin Ortaokulu
TAKIM SIRALAMASI
1- Çatin Ortaokulu
2- Osman apaçık Ortaokulu
KÜÇÜK ERKEKLER
1- Emirhan Kaymaz Osman Apaçık Ortaokulu
2- M. Talha Sarıer Çatin Ortaokulu
3- S.Tunahan Elibol Osman Apaçık Ortaokulu
4- Bekir Gökkaya Çatin Ortaokulu
TAKIM SIRALAMASI
1- Osman Apaçık Ortaokulu
2- Çatin Ortaokulu
3- Kızılay Ortaokulu
YILDIZ KIZLAR
1- Merve Gökkaya Çatin Ortaokulu
2- Meltem Alkaç Çatin Ortaokulu
3- Şevval Kalkan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
4- Zeynep Alp 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu
TAKIM SIRALAMASI
1- Çatin Ortaokulu
2- Kızılay Ortaokulu
3- Osman Apaçık Ortaokulu
4- Sarıkaraman Yunus Emre Ortaokulu
YILDIZ ERKEKLER
1- Cuma Genç Çatin Ortaokulu
2- Ali Osman Koç Çatin Ortaokulu
3- A. Abdullah Sarıer Çatin Ortaokulu
4- Yasin Çelik Osman Apaçık Ortaokulu
GENÇ KIZLAR(A)
1- Hayriye Altıntaş Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
2- Vesile Satılmış Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
TAKIM SIRALAMASI
1- Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
GENÇ KIZLAR(B)
1- Buse Oğuz Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
2- Semanur Kapan Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
TAKIM SIRALAMASI
1- Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
GENÇ ERKEKLER(A)
1- Ramazan Kara Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
2- Abdulkadir Yavaş Ortaköy A.İ.H.L
3- Fatih Altın Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
4- Yunus Şahin Ortaköy METEM
TAKIM SIRALAMASI
1- Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
2- Ortaköy METEM
3- Ortaköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
GENÇ ERKEKLER(B)
1- Ramazan Bektik Ortaköy A.İ.H.L
2- Fatih Altınpınar Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
3- Samet Şahin Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
4- Ali Adak Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
TAKIM SIRALAMASI
1- Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
2- Ortaköy A.İ.H.L