Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Aksaray’da Yapılacak

“Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” Aksaray’da da 23 Eylül 2018 Pazar günü saat 16:00 da gerçekleşecek.

3 EYLÜL 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Bir farkındalık etkinliği olan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” Türkiye’nin 64 il ve ilçesi dahil olmak üzere yut içi ve yurt dışında eş zamanlı olarak üzere Aksaray’da da 23 Eylül 2018 Pazar günü saat 16:00 da gerçekleşecek.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Eylül 2018 Pazar günü Türkiye'de İzmir başta olmak üzere onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılacaktır.

15 Temmuz Milli İrade Meydanında toplanacak olan bisiklet sever kadınlarımız, eski sanayi kavşağından dönerek Migros önünden devam edip, 30 metrelik yol üzerinden ADESE avm önü ve kültür park çevresini takiben, olimpik yüzme havuzu güzergâhından kafeler caddesini takip ederek valilik önünde son bulacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” Aksaray sorumlusu Arife Dölek, “Bu tur 2013 yılından beri yapılmaktadır. İzmir merkezli başlayıp, Türkiye'nin birçok şehrine yayılmıştır. Bu yıl Aksaray’da bu yıl ilk olarak düzenlenecek olan bu etkinlikte amaç; daha çok kadın bisikletçinin yollarda olmasına dikkat çekmektir. Farkındalık yaratmaktır. Kadın sokağa çıkarsa dünya değişir. Tur için kayıt gerekmiyor, bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin. Tur yavaş ve kısa mesafedir” dedi.