Dağcılarımız Aladağlar Transı Gerçekleştirdi

Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (HASDAK) 9 kişilik ekip Aladağlar trans faaliyeti gerçekleştirdi.

6 AĞUSTOS 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (HASDAK)  Kulüp başkanı Şahin Koçak, sporcularından oluşan ve aralarında Dağcılık İl Temsilcimiz İsmail Demirezen’in de bulunduğu 9 kişilik ekip 3-5 Ağustos tarihleri arasın da Aladağlar trans faaliyeti gerçekleştirdi.

Aladağlar Karayalak kamp alanına ulaşan ekip geceyi kamp alanında geçirerek Cumartesi saat 05.00 da Emler ( 3723 m. ) zirvesine hareket etmiştir. Çelik buyduran sırtını geçerek saat 10.30 da emler zirvesine ulaşmışlardır. Zirvede Mersin den gelen 4 kişilik bir ekip ve Ankara’dan gelen 2 kişilik bir ekiple karşılaşan ekip molanın ardından kamp yapacakları 3100 m. Yüksekliğindeki Yedigöller kamp alanına saat 13.30 da ulaşarak Büyük göl yakına kampı kurup oldukça soğuk geçen bir gecenin ardından Pazar sabah 07.45 de Hacer boğazı üzerinden Hacer ormanı Alma kampına saat 12.00 da ulaşıp oradan temin edilen traktör vasıtasıyla Kapuzbaşı takım şelalerine ulaşıp; saat 18.30 Aksaray’a döndüler.

Görüşlerini aldığımız Dağcılık İl Temsilcisi ve aynı zamanda grubun rehberliğini yapan İsmail Demirezen “Daha önce farklı kulüplerle birlikte gerçekleştirdiğimiz faaliyet, ilimizden katılan dağcı sporcularla birlikte yapılan ilk trans faaliyeti olmuştur. Keyifli bir faaliyet olmuştur. Katılarak uyum içerisinde faaliyetimizi tamamlayan sporcularımızı tebrik ediyorum. İlimizde ki dağcılığın daha geniş kitlelere ulaşması ve gelişimi açısından önemli bir faaliyet olmuştur” dedi.

Bizde İl temsilcimizi ve katılan sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.