Gençlik Merkezimizden Vali Pekmez’e Ziyaret

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı gençlik merkezi gönüllü gençleri ve gençlik liderlerimiz Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.

18 MAYIS 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ‘Gençlik Haftası’ kutlamaları başladı. Hafta nedeniyle Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan gönüllü gençler ve gençlik liderlerinden oluşan heyet Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Akpınar,  Gönüllü Gençler ve Gençlik Liderlerinden oluşan heyeti Valilik makamında kabul eden Vali Pekmez; gençlik temsilcileri ile bir süre sohbet etti.

Gençlik Merkezi faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Pekmez; gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde bu merkezlerden en iyi şekilde yararlanmaları gerektiğini söyledi.

Teknolojik gelişmeler ve içinde yaşadığımız çağın bu merkezlerin aktif olarak gençlere yönelik daha çok çalışmalar gerçekleştirmesi gerektiğini ortaya koyduğunu kaydeden Vali Pekmez; milli, manevi ahlaki değerlere sahip gençlere ihtiyacımız var. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizi bu bilinçle yetiştirmeliyiz. Bunun için bu gençleri yetiştirecek olan gençlik liderlerimizin kendilerini de en iyi şekilde yetiştirmeleri gerekiyor” dedi.

Gençlik Merkezi kamp ve diğer faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Pekmez çalışmalarında başarılar dilediği gençlik liderlerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti. .

20.600 üye sayısı ve her yıl düzenlenen kurslara 9.000 gencin katıldığını belirten Aksaray Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Akpınar, gençlerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda kurslar düzenlediklerini devletin imkânlarını en iyi ve verimli şekilde gençlerin hizmetine sunma gayretinde olduklarını kaydetti.