Okul Sporlarında İlk Kez Spor Tırmanış Yarışmaları Yapıldı

Okul spor faaliyetleri kapsamında düzenlenen küçükler-yıldızlar-gençler spor tırmanışı il birinciliği müsabakaları yapıldı.

4 MAYIS 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

2018 yılında okul sporları bünyesine alınan ve olimpik branş olarak ilk defa 2020 olimpiyatlarında temsil edilecek olan spor tırmanış yarışmaları küçükler/yıldızlar/gençler, kız/erkek kategorilerinde toplamda 36 sporcunun katılımıyla 2-3 mayıs tarihleri arasında Dağılgan spor kompleksi içerisinde yer alan spor tırmanış duvarında gerçekleştirildi.

Ülkemiz genelinde çok az ilde bulunan spor tırmanış duvarı ilimize 2010 yılında yapılarak faaliyete geçti. Günümüze kadar yaz dönemlerinde yaz spor okulları bünyesinde çalışmalarla spor tırmanışla tanışan ilimiz sporcuları şimdi de okul sporlarında yarışmalara katıldılar.

Görüşlerini aldığımız Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Demirezen “Birçok ilden önce ilimize spor tırmanış duvarını kazandıran Aksaray Gençlik Hizmetleri spor il müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu vesileyle kapalı bir alana yapılacak olan tırmanış duvarıyla ilimiz sporcuları 12 ay boyunca çalışama fırsatı bulacaklardır. Ayrıca 20 Mayıs 2018 tarihinde Samsun ilinde gerçekleştirilecek olan Okullar arası Türkiye şampiyonasına katılacak olan takımlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.