"Gönüllü Melekler" köy çocukları için seferber oldu

Aksaray gençlik merkezi gönüllü gençlerimiz ile liseli gönüllü öğrenciler bir araya gelerek, merkeze bağlı Akçakent köyünde eğitim gören öğrencileri ziyaret ettiler.

25 EKİM 2017 / Aksaray GHSİM/M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Aksaray'da lise ve üniversiteden 100 gönüllü öğrenci, merkeze bağlı Akçakent köyünde eğitim gören öğrencilerin saçlarını kesti, kırtasiye ve spor malzemesi yardımında bulundu.

Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezinin yürütmüş olduğu  "İyilik Ağacı ve Merkezim Her Yerde" kampanyası kapsamında gönüllü gençlerimiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Necmiye-Mehmet Yazıcı Kız Teknik ve Meslek Lisesi kuaförlük bölümünde okuyan toplam 100 gönüllü gencimiz bir araya gelerek Akçakent İlkokulu'nda eğitim gören öğrencileri ziyaret ettiler.

Burada kırtasiye ve spor malzemelerini öğrencilere dağıtan gönüllüler, daha sonra çocukların saçlarını kesti. Etkinlikte palyaço eşliğinde oyunlar oynandı ve şarkılar söylendi.

Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Akpınar, yaptığı açıklamada, Aksaray'a çok uzak olan köyde çok fazla ihtiyaç bulunduğunu söyledi. Okulun ihtiyaçlarını belirledikten sonra gönüllülerle öğrencileri ziyaret ettiklerini belirten Akpınar, şöyle konuştu:

"Bu köy, merkeze çok uzak ve imkanları oldukça kısıtlı. Birleştirilmiş sınıflarda eğitim veriliyor. Yaptığımız araştırmalarda çocuklarımızın ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Gönüllülerimizle gelerek çocuklarımızla beraber olduk. Amacımız, köydeki çocuklarımızla şehirdeki gönüllü gençlerimizi bir araya getirerek onlara karşılıksız iyilik yapmayı aşılamak." diye konuştu.

Okulun öğretmenlerinden Canan Demirci ise öğrencilerin bu tür etkinlikleri görme fırsatını her zaman bulamadığını dile getirerek, çocukların büyük mutluluk duyduğunu aktardı.

Köy okulunda öğrenim gören 9 yaşındaki Firdevs Yılmaz ise yaşadığı mutluluğu dile getirerek "Bugün saçlarım yapıldı, yüzüm boyandı ve oyunlar oynadım. Çok güzel bir gün geçirdim. Herkese teşekkür ediyorum." dedi.