MİLLİ SPORCULARA SAĞLIK EĞİTİMİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Paralimpik Oyunlar Hazırlık Merkezimizde kamp yapan görme engelli judo ve futbol milli takım sporcu ve antrenörlerine “sporcu sağlığı eğitimi” verildi.

8 TEMMUZ 2017 / Aksaray GHSİM/M.Tarhan
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Paralimpik Oyunlar Hazırlık Merkezinde kamp yapan engelli milli takımlarından görme engelli B1 erkek futbol takımı ve görme engelli bayan judo takımı antrenör ve sporculara ’sporcu sağlığı eğitimi’ verildi.

Paralimpik Oyunlar Hazırlık Merkezi toplantı salonunda düzenlenen seminere, Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanı ve Paralimpik Branşlar Koordinatörü Dr. Adnan Hasanoğlu, Sağlık İşleri Daire Başkanı Şube Müdürü İbrahim Gilan, uzman spor hekimi Tuğba Kocahan, hemşire Bahar Özağaç, antrenör ve sporcular katıldı.

Seminerde Uzman Spor Hekimi Tuğba Kocahan, antrenör ve sporculara sporcu sağlığı, sporcu yaralanmaları, sporcu beslenmesi, ve sporcu psikolojisi konularında bilgiler verdi.