Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından başlatılan "Şampiyonların İzinde” projesi ile önemli başarılar elde etmiş sporcular, geleceğin yıldız adayları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Proje kapsamında Masa tenisi Avrupa ve Türkiye şampiyonumuz Neslihan Kavas Aksaray’a geliyor.

Atatürk spor salonunda Aksaraylı yıldız adayları ile buluşacak olan Avrupa ve Türkiye şampiyonumuz Neslihan Kavas, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini genç sporcularla paylaşacak.

Şampiyonların İzinde proje kapsamında ayrıca, geleceğin yıldız adaylarına dopingle mücadele konusunda hak ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirmeler de yapılacak. Genç sporculara ve antrenörlerine, dopingden arındırılmış sporun ve centilmenlik ilkelerine bağlı temiz sporun önemi anlatılacak. Ayrıca önleyici ve koruyucu çalışmalar kapsamında bağımlılık nedir, bağımlılığın insan hayatına ve sağlığına olumsuz etkileri nelerdir gibi konularda genç sporculara farkındalık eğitimleri de verilecek.

TRT spikeri Ersin Düzen’in moderatörlüğünde düzenlenecek program, 31 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak.