Gençler KodAdı2023 Projesiyle Geleceğe Yön Veriyor

Kod Adı 2023 Projesi Yaz Kampı, 2-16 Ağustos tarihleri arasında 81 ilimizden gelen yaklaşık 243 katılımcı ile Aksaray Gençlik Merkezinde gerçekleştiriliyor.

6 AĞUSTOS 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan

Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda geçtiğimiz yıl Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı 81 ildeki Gençlik Merkezlerinde Kod Adı 2023 adı altında proje başlatılmıştı.

 

Bu kapsamda 81 ilde verilen eğitimler sonrasında başarılı olan 300 gencimiz Aksaray’da kampa girerek hayallerini kodluyor. Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak yenilikçi fikirler buradan çıkacak ve geleceğe yön verecek.

 

Kod Adı 2023 projesi kapsamında gençler; algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik kodlama eğitimleri veriliyor. Ayrıca milli yazılımların önemi, erken yaşta kodlama eğitimi, dijital pazarlama, siber güvenlik, etkili sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine programlar da gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin 81 ilinden şehrimize gelen 243 gencimize hafta sonu Dağılgan spor kompleksimiz içerisinde İHA tasarımı ve üretimi uçaklar uçurdu.

İHA tasarımı ve üretimi eğitimi alan gençlerimiz Radar Hava Astsubay Ejder Koçak’ın kontrolünde İHA uçurmanın keyfini yaşadılar.

Ayrıca Aksaray’ın tanınmış esnaflarından Fuat Kalaycı, kendi tasarladığı ve akrobatik hareketler yapabilen drone ile gençlere küçük bir gösteri yaptı. Birbirinden farklı akrobatik gösteri yapan yerli tasarım drone gençlerden büyük alkış aldı.