Haydi Çocuklar Spora

Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Yaz Spor Okulları düzenlenen törenle açıldı.

29 HAZİRAN 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan

2018 Yılı Yaz Spor Okullarının Açılışı Atatürk Spor Salonunda Vali yardımcısı Şahin Bayhan, İl Özel İdare Sekreteri Razaman Altundağ, İl Defterdarı Uğur Aslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, antrenörlerin ve sporcuların yanı sıra ailelerin katıldığı törenle gerçekleştirildi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan tarafından açılış konuşması yapıldı.

Alkan konuşmasında; “Çocuklarımızın yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen yaz spor okullarımızın bugün burada açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaz spor okulları sporu, toplumumuzun vazgeçilmez tutkusu ve yaşam biçimi haline getirebilmek için düzenli spor yapılmasını sağlamak il müdürlüğümüzün amaçları doğrultusundadır.

Bu amaç doğrultusunda il müdürlüğümüz bünyesinde 42 branşta yaz spor okullarımız açılacak olup, 28 branşta faaliyet göstermekteyiz. Gelen talepler doğrultusunda diğer branşlarımızın kursları açılacak olup başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençlerimiz faydalanabilecektir.

Ayrıca bakanlığımız bu yıl amatör spor kulüplerimizi de unutmadı! Amatör kulüplerimizin zor şartlarda ve özveriyle hizmet verdiklerini biliyoruz. Bu nedenle bakanlığımız 2018 yılı mali bütçesi kapsamında Aksaray’da faaliyet gösteren 42 amatör spor kulübümüze faaliyetlerde kullanılmak üzere 208.000 TL yardım yapılmıştır. Ayrıca Aksaray valiliği il özel idare müdürlüğümüz tarafından da amatör spor kulüplerimize 100 bin TL değerinde sportif malzeme desteği yapılacaktır. Ben şimdiden tüm takımlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Ben bu vesileyle organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, faaliyetlerinizde başarılar dilerim”

Yapılan konuşmaların ardından çok sayıda öğrenci ve velilerin katıldığı tören, spor gösterileriyle sona erdi.