Yaz Spor Okullarına Kayıtlar Devam Ediyor

Yaklaşan yaz tatilini sportif kurslarla değerlendirmek isteyen 5–18 yaş grubu çocuklar ve gençler için ücretsiz yaz spor okulları kayıtlarımız başladı.

18 HAZİRAN 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan

Her yıl olduğu gibi bu yaz döneminde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından çocukların yaz dönemini spor yaparak değerlendirmeleri adına çalışmalar başladı.

Gençlerin sporu bir yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamak, aynı zamanda geleceğin olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmek ve sağlıklı bir toplum olma yolunda ilerlemek amacıyla bu yıl il müdürlüğümüz bünyesinde yaz spor okullarımızda binlerce çocuğa spor eğitimi verilecek. Bu sene yüzmeden, judoya, atletizmden basketbola kadar birçok sportif branşta kurslar verilecek.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ DE UNUTMADIK

Yaz tatilinde engelli kardeşlerimizin de spor yapmalarına yönelik çalışmalar yapılıyor. Farklı engel gruplarında masa tenisi, atıcılık, yüzme, badminton, basketbol judo ve okçuluktan atletizme kadar çeşitli branşlarda deneyimli antrenörlerimiz tarafından kurslar verilecek.

Kayıtlar İl Müdürlüğümüz Yaz Spor Okulları bürosu, Atatürk spor salonu önündeki spor karavanımızda, Hasandağı spor salonunda ve Hükümet meydanında yapılmaktadır.