İl Müdürü Cüneyt Alkan’ın “19 Mayıs” Mesajı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

18 MAYIS 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan

Alkan mesajında; 19 Mayıs 1919, Ulusumuzun, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde “İstiklal’i Tam Türkiye” idealini gerçekleştirme yolunda ilk adımını attığı; tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, makus talihini yenmek ve emperyalist güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda biçimlendirmeye çalıştıkları tarihinin akışını değiştirmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu gün olduğunu belirtti.

Alkan açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Bundan 99 yıl önce yokluk ve sefalet içinde yaşayan Türk Milleti, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gün, bağımsızlık meşalesini yakmış, esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır.

19 Mayıs 1919 ‘da atılan o ilk adımı, o gün yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin ışığında yorumlayabilmek; atılacak her yeni adımı da bu doğrultuda, çağın gereklerine uygun biçimde atabilmek; ülkenin geleceğini biçimlendirmeye ve yönlendirmeye soyunanların en büyük sorumluluğudur.

Bu duygularla, ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyor; 19 Mayıs 1919‘da Ulusumuzun yolunu sonsuza denk aydınlatacak olan, bağımsızlık meşalesini yakan Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.