‘KoşabiliyorkenKoş' Aksaray’da Tam Gaz

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş' projesi Aksaray’da tam gaz devam ediyor.

18 NİSAN 2018 / Aksaray GHSİM / M.Tarhan

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla 2012 yılında hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş' projesi 2018 yılında da Aksaray’da tüm hızıyla devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Koşabiliyorsan Koş’ projesi Aksaray’da devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan "Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından 2012 yılında ülke genelinde hayata geçirilen ’Koşabiliyorken Koş´ projesini 2018 yılında da ilimizde uygulamaya devam ediyoruz. Amacımız spor yapan insanlarımızın antrenörlerimiz eşliğinde daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak" dedi.

Alkan, ‘Koşabiliyorken Koş’ projesinin, halkımıza kontrollü ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırılması açısından önemli bir çalışma olduğuna dikkat çekti.

“Sağlık için, Hayat için, Gelecek için” sloganıyla yola çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, 7’den 70’e halkın spor yapma imkanı veren ’Koşabiliyorken Koş’ projesi yeni dönem çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında İl Müdürlüğümüz, spor salonlarında hafta içi her gün deneyimli erkek ve kadın antrenörler eşliğinde bilinçli ve sağlıklı bir şekilde spor yapılmasını sağlıyor.

Proje kapsamında bir araya gelen antrenörler, sporcular ve yaşlısından gencine herkes hep birlikte spor yaptı. Antrenör eşliğinde çocuklarıyla birlikte spor yapan veliler uygulamadan ve organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.