MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİM PROJESİ PROGRAMI HAKKINDA

23.11.2018

Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ), Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde deneyimli sunucusu, sevilen maskotu Oli ve zaman zaman tanınmış ve rol modeli niteliğindeki milli sporcularımızın da katılımlarıyla 9-11 yaş grubundaki ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 45 dakikalık interaktif eğitim sunumlarıyla uygulanmaktadır. Proje ile genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmeleri hedeflenmektedir.

Akademisyenler ve çocuk psikologları iş birliğiyle ilgili yaş gurubundaki çocukların ilgi ve algılamalarına uygun olarak sürekli geliştirilen sunumlar; spor, sağlık, beslenme, çevre duyarlılığı, insan vücudu, Olimpiyat Oyunları, spor dalları, spor kültürü ve ahlakı, Fair Play gibi konularda çocukların öğrenirken eğlenmelerini hedefleyen çeşitli videolar, çizgi filmler, küçük yarışmalar ve renkli görsellerle işlenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye onayı ile Türkiye'de ilköğretim okullarına girme hakkına sahip tek proje olan OLİ, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından dünya çapında Olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edilmiş ödüllü bir projedir. 

MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİM PROJESİ PROGRAMI;

MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİM.pdf

Servis için iletişim : 0 532 474 22 03